Pazarlama ve Satış Eğitimleri

Satış Eğitimin Konusu ve Amacı

Satış koçluğu satıcıyla beraber yeni olasılıklar yaratılabilecek güvenli bir zemin oluşturarak satıcının kendini yeniden oluşturmasını sağlayacak bir süreçtir. Satış koçluğu satıcıların en yüksek potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için onları motive ederek yol göstermeyi içerir. Satış eğitimisürecinde daha önce satıcının hayatında olmayan yeni olasılıklar ve gelişim imkanlarının neler olduğu öğrenilerek satış işlemlerinde yeni boyutlar yapabilmenin teknikleriyle beraber gelişim sağlanabilecektir.

Satış koçluğu nasıl yapılır? Satış eğitimi kapsamında; ‘’Satış koçu sizin kendi kişiliğiniz, bilgi ve beceri seviyeniz, çalıştığınız sektör, şirket ve yöneticilerinizi göz önüne alarak size özel bir yaklaşım geliştirir. Sizin satış kariyerindeki tek başınıza sorun ve açmazları çözmenizde size yol gösterir ve yardımcı olur’’ tanımında yer alan ‘’Satış Koçu Kimdir’’ sorusunun çözümüne ve öğrenilmesine yönelik bir program izlenmektedir.

Satış koçluğu ve satış yönetimi eğitiminin bir sürecinde de uygulamalı vaka çalışması yapılarak duyguların analizi ile güçlendirilen bir öğreti düzeyi sağlanması hedeflenmiştir.